Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları

Otomatik şanzıman yağ değişimi için servisimize hemen başvurabilirsiniz. Kullanıcı hatasından kaynaklanan vites değişim sorunlarını en aza indiren bu sistem, çok verimli çalışan bir sistemdir ve yıllar içinde çok önemli bir gelişim göstermiştir. Servo, vites kademeleri, debriyaj, tork konvektörü, subap, selenoid gibi sistem ve parçalar bu bahsettiğimiz şanzıman içinde bulunur. Alüminyum gövde ve muhafaza destekli olan bu sistem, otomotiv sektörünün zaman içinde çok hızlı gelişmiş sistemlerinden biridir. tork devir süreçlerinin durumuna göre gerçekleşen vites değişim süreçleri ile araçların düzenli vites geçişleri sağlanmaktadır. Bu esnada oluşan yanlış kullanım sonuçlarını önlemek için geliştirilmiş olan sistem, düzenli çalışması ile araçlara yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
 
Manuel araçların otomatik vitesli araçlara göre daha yüksek performansa sahip oldukları bilinmektedir. Yine de otomatik şanzıman kullanım avantajları küçümsenir boyutta değildir. Sağladığı tasarruf ve kullanım avantajları düşünülecek olursa, bu şanzıman sisteminin iyi bir tercih olduğu söylenebilir.
 

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Nedir?

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Nedir?

Otomatik şanzıman yağ değişimi zamanında ve düzenli yapıldığında aracın şanzıman performansını en iyi noktada görmek mümkün olur. Manuel araçlarda değişim esnasında debriyaj kullanılırken, otomatik vitesli araçlarda otomatik şanzıman sistemi devreye girer ve çözüm üretir. Bu sistemin verimli çalışabilmesi için uygun yağ ile desteklenmesi gerekir. Araç sistem ve parçalarının belli zamanlarda rutin bakıma ihtiyacı vardır. Yağ değişimi başta olmak üzere arıza tespit ve giderme noktasında bu bakım çalışmalarının büyük önemi vardır. Bakım rutin değerlendirmesi ise hem zaman hesaplı hem de kilometre hesaplı yapılır. Bakım arası süreci 2 yıl olarak tutmak mantıklıdır. Her 2 yıl içinde yağ değişimi ve kontrol hizmeti ile otomatik şanzımanın verimli çalışması sağlanır. 
 
Bakım zamanının belirlenmesinde kilometre hesabı da önemli bir yer tutar. 40 bin kilometre mesafede bakım yapılırken bu esnada şanzıman yağı kontrol edilir ve eksiklerin tanımlanması ve giderilmesi sağlanır. Arkasında römork taşıyanlar, ani duruş kalkış yapanlar ve doğal ortamlarda zorlu koşullarda araç kullananların bu rutin bakımları aksatmaması gerekir. Bakımlar aksatılacak olursa aracın daha büyük sorunlarla karşılaşması söz konusu olur.
 

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Nedir?

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Neden Önemlidir?

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Neden Önemlidir?

Otomatik şanzıman yağ değişimi zamanında yapılırsa aracın performansını yüksek tutmak söz konusu olur. Aynı zamanda aracın verimliliği ve tasarrufu bu tür uygulamalarla sağlanır. Düzenli bakım fırsatları ile durum servisimiz tarafından kontrol altında tutulur. Zamanında ve tertipli bakımlar sayesinde, aracın performansını beklenen seviyede tutmak mümkün olur. Zorlu yol koşulları düşünüldüğü zaman, araç şanzıman bakım ihtiyacı her zaman düzenli olarak yapılmalıdır. Gerekli kontrol ve ihtiyaç giderme çalışmaları sayesinde, verimliliği en üst düzeyde tutmak mümkün olur. 
 
Yağ değişimi bu konuda en önemli süreçlerden biridir. Uzman ekibin yaptığı kontrol ve değerlendirme, aracın potansiyeli açısından büyük bir fırsat ve avantaj ortaya koyar. Bakım aşamalarının dikkatlice takip edilmesi ve sürecin gözden geçirilmesi ile araç randımanını en iyi seviyede tutmak mümkün olur. Uzman servisimiz bu konuda verdiği hizmetlerle aracınıza büyük katkılar sağlamaktadır. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerin düzenli bir şekilde sunulması sayesinde, otomatik şanzıman bakımının verinin sonuçlarını görmek mümkün olur. 
 

Otomatik Şanzıman Bakımı Aşamaları Neden Önemlidir?

Otomatik Şanzıman Bakımı İçin Sizi Servisimize Bekliyoruz

Otomatik Şanzıman Bakımı İçin Sizi Servisimize Bekliyoruz

Servisimiz bünyesinde şanzıman bakımı ve benzer hizmetleri belli bir rutin çerçevesinde sunulmaktadır. Zamanı geldiğinde pek çok araç bu bakımdan geçmelidir. Özellikle yağ kontrolü ve mevcut sistemin verimliliği açısından yapılan çalışmalar, performansı pozitif etkilemektedir. 
 
Aracın randımanını yükseltmek ve verimliliğini en iyi seviyeye çıkarmak buradaki çalışmalarla mümkün olur. Diğer bir açıdan tasarruflu bir şekilde aracın kullanılması için, gerekli zamanda gerekli bakımların yapılması gerekir. Bu bakım aşamalarını dikkatlice takip eden servisimiz, ihtiyaç duyduğunuz her noktada size gerekli yardımı ve avantajı sağlamaya devam etmektedir. Bakım hizmeti için zamanında müracaat ettiğinizde, en kaliteli malzemeler ve yöntemler kullanılarak işlemler gerçekleşir.
 

Otomatik Şanzıman Bakımı İçin Sizi Servisimize Bekliyoruz