Kaporta
Kaporta

Kaporta

Kaporta, aracın dışındaki metal sac bölüme verilen isimdir. Arabanın motorunu, kabinini ve diğer parçalarını dış etkenlerden korumak için önemli rol oynayan bir kaplamadır.

Her aracın marka ve modeline göre kaportaların aerodinamik yapısı değişkenlik gösterse de hepsinin görevi ve amacı aynıdır. Sadece tasarımlarına bağlı olarak araçların daha estetik ve modern görünmelerine yardımcı olmaktadır.

Kaporta; ön ve arka kaput, tavan, yan paneller, çamurluklar ve kapı olmak üzere farklı parçalarda araçlarda yer almaktadır. Çelik, alüminyum, karbon fiber ve plastik olabilen kaporta malzemeleri, aracın karşılaştığı zorluklar ve olumsuz hava koşullarında zarar görüp deforme olabilmektedir. Bu aşamada bir oto servis desteğine ihtiyaç duyabilmektedir.

Kaporta Bakımı

Hem aracın değerini korumak hem de ilk günkü estetik görünümünü kaybetmesine mahal vermemek için kaportanın düzenli olarak, araç için uygun temizleyici malzemeler ile yıkanıp kurutulması gerekmektedir. 

Kaportaya yolculuk esnasında çarpan taş, kaza sonucu oluşan çizilme ve göçüklere vakit kaybetmeden onarılması gerekmektedir ki sorunun boyutu büyümesin. Bu da ancak uzman oto servisler tarafından yapılan bir çalışmadır. Bu konuda İnegöl oto kaporta servis desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Kaportanın aşırı sıcak ve aşırı soğuktan korunması ile düzenli olarak cilalamak da önemlidir. 

İnegöl Oto Kaporta Hizmetlerimiz

İnegöl oto kaporta servisimiz bünyesinde, gelişmiş teknoloji ve uzman teknisyenler gözetiminde kaporta bakım ve onarım çalışmaları titizlikle yapılmaktadır. Kaporta hasarları, çeşitli yöntemlerle onarılabilir. Küçük çizikler ve ezikler, genellikle zımparalayarak ve boyayarak onarılabilir. Daha büyük hasarlar, kaynaklama ve değişimi gerektirebilir. Servisimizin bu konuda yürüttüğü titiz çalışmalar sayesinde arabanızın kaportasındaki hasarlar minimum düzeye indirile bilmektedir.

Kaza sonrası oluşan hasarlar, çizdirme, çarpma yada zorlu hava koşulları sonucu araç kaportasında meydana gelen hasarlar, aracın değerini kaybetmemesi adına bakım gerektirmektedir. Sadece uzman oto servislerce yapılan bu çalışmalarda servisimiz bölgenin en seçkin hizmetlerini sunmaktadır. Sadece kaporta onarımı değil aynı zamanda oto boya hizmetlerimiz ile de aracınızın görünümünü yenilemenin veya hasarlı bir kaportayı onarmanın en kusursuz çalışmalarını gerçekleştirmiş oluyoruz. Kaporta boyama ve boyasız göçük düzeltme işlemi karmaşık bir işlemdir ve özel beceriler ve ekipmanlar gerektirir. Bu sebeple kaporta boyama işlemini inegöl oto kaporta ellerine bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Konular

Turbo Arıza Belirtileri

Turbo Arıza Belirtileri

Rehbere git

İnegöl Oto Sanayi

İnegöl Oto Sanayi Bursa ilinde ve çevresinde otomotiv sektörüne çok önemli hizmetler vermektedir.

Rehbere git
İnegöl Oto Sanayi
Lastik Oteli

Lastik Oteli

Orhangazi Lastik değişim servisi ile lastikleriniz garanti altındadır. Lastik otelleri araçların lastiklerinde meydana gelen hasarları onarmak ve lastik bakımını sağlamak için hizmet veren profesyonel işletmelerdir. Orhangazi´deki lastikçisi Motorpoint, araç sahiplerinin lastiklerinin güvenliğini ve performansını artırmak için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

Rehbere git

Egr İptali

Rehbere git
Egr İptali