Oto Boya
Kaporta

Oto Boya

Oto boya, bir aracın kaporta ve diğer metal parçalarına deformasyon sonucunda uygulanan ekstra boya işlemidir. Bu işlem, aracın görünümünü yenilemek, çizikleri ve ezikleri kapatmak veya paslanmayı önlemek için yapılır.

Her araç üretimden yeni çıktığında göz alıcı ve parlak bir kaporta boyasına sahiptir. Fakat zamanla trafikte karşılaşılan kaza yada vurmalar kaportanın zarar görmesine, sert hava koşulları boyanın çatlamasına neden olabilmektedir. Bu durumda araçlar oto servis gözetiminde boyama işlemine ihtiyaç duyabilmektedir. Sadece olumsuz durumlarda değil bazen yeni araçlarda da oto boya desteğine ihtiyaç duyabilmektedir. Fabrikadan çıkan araçlarda boya kusurları ve hataları olabilir. Bu kusurları gidermek için de oto boya işlemi yapılabilir.

Oto Boya Ne Zaman Yapılır?

Aracın çizilmesi veya ezilmesi durumunda oto boya yapılır.Çizikler ve ezikler, aracın görünümünü bozabilir ve paslanmaya yol açabilir. Bu hasarları kapatmak için oto boya işlemi yapılmalıdır.

Aracın boyası solmuş veya yıpranmış ise oto boya yapılabilir. Zamanla güneş ışığı, yağmur ve diğer etkenler aracın kaporta boyasının solmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Bu durumda, aracınızın görünümünü yenilemek için oto boya işlemi yapılabilir. Aracın rengini değiştirmek yada farklı bir renk vermek isteme durumunda da oto boya işlemi yapılabilmektedir. Bursa oto boya servisimiz bünyesinde, son teknoloji ekipman ve uzman deteği ile kusursuz oto boyama hizmeti verilmektedir. Aracınıza ilk günkü kalite ve parlaklığında bir hediye sunmak isterseniz, Bursa araba boyama desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Bandırma Oto Boya Hizmetlerimiz

Servisimize oto boya için gelen araçlar öncelikle doğru adresteler. Gelişmiş alt yapımız ve son derece işinde mahareli ve uzman teknik personel kadromuz ile oto boya bizim işimiz. Özel beceri ve ekipman gerektiren bu işlemi mutlaka bir oto servisin yapması gerektiğini tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde araç kaportasında renk eşitsizlikleri, dalgalı yada hareli görünüm ile aracınızın değerini düşürebilirsiniz.

Bursa oto boya hizmetimiz ile bölgenin en seçkin ve kaliteli oto boya servis desteğini sağlıyoruz. Hazırlık, astarlama ve boyama aşamalarından oluşan çalışmalarımızın her birini kendi alanında uzman ustalarımız ve birinci sınıf kalite oto boya ürünlerinin yardımı ile gerçekleştiriyoruz.

İlgili Konular

Araba İkaz Lambaları Anlamları

Araba İkaz Lambaları Anlamları

Araba ikaz lambaları anlamları aracın durumu hakkında sürücülere bilgi verir.

Rehbere git

İnegöl Oto Sanayi

İnegöl Oto Sanayi Bursa ilinde ve çevresinde otomotiv sektörüne çok önemli hizmetler vermektedir.

Rehbere git
İnegöl Oto Sanayi
Egr İptali

Egr İptali

Rehbere git

Turbo Arıza Belirtileri

Rehbere git
Turbo Arıza Belirtileri